Luxemburgs Voetbalelftal, zie ze live
Het kleine land dat vroeger bij Nederland hoorde en tegen België aan ligt heeft een eigen nationaal voetbalelftal sinds 1911. De Belgen juichen voor hun 'Rode Duivels' en zo juichen de Luxemburgse voetbalfans voor de 'Rode Leeuwen'. Als je Luxemburg tickets hebt, is dat toch leuk om te weten.
Thuis kun je de leeuwen in het wit zien spelen, het uit-tenue is bijna helemaal rood.
Gevreesde tegenstander
De wedstrijden tegen Engeland zijn gevreesd in Luxemburg. Dat land wist twee keer, in oktober 1960 en in december 1982, een voor Luxemburg verpletterende nederlaag van 9-0 te bewerkstelligen. De grootste overwinning voor Luxemburg dateert al weer van 1948 toen Afghanistan met 6-0 werd afgedroogd in Londen.
Eerste interland
In 1911 speelde Luxemburg zijn allereerste interland tegen Frankrijk. Dat land was een maatje te groot voor de dwergstaat, en Luxemburg werd met 4-1 verslagen. In 1914 werd de eerste internationale overwinning gehaald. Het werd vlak voor de Eerste Wereldoorlog uitbrak 5-4 tegen Frankrijk.
Luxemburg deed mee aan vier Olympische toernooien tussen 1920 en 1936, en werd vier keer in de eerste ronde naar huis gestuurd. In 1948 en in 1952 ging het iets beter. Toen werd Luxemburg in de tweede ronde uitgeschakeld door respectievelijk Joegoslavië en Brazilië.
Bedroevende resultaten en opleving
In 1934 waren de kwalificatiewedstrijden voor de WK, en Luxemburg deed voor het eerst mee. Tussen 1934 en 1959 speelde Luxemburg veertien wedstrijden. Die werden allemaal verloren. De doelcijfers spreken voor zich: 12 doelpunte voor en 68 doelpunten tegen! Nog nooit heeft Luxemburg zich weten te kwalificeren voor een EK of een WK voetbal. Maar hoop doet leven.
In 1964 was Luxemburg dicht bij een regelrechte stunt. Het land werd vrijgeloot voor de eerste WK kwalificatieronde. In de achtste finale kwam Luxemburg tegenover Nederland te staan. De eerste wedstrijd was in Amsterdam waar het 1-1 werd. De tweede wedstrijd was in Rotterdam, en Luxemburg wist Nederland op de knieën te krijgen met 2-1. Beide doelpunten waren van dezelfde speler, Camille Dimmer. In de daaropvolgende kwartfinale werd Denemarken twee keer op een gelijkspel getrakteerd, maar in de beslissingswedstrijd verloor Luxemburg met 1-0.
Langzaam beter
Na dit geweldige optreden van het nationale elftal van Luxemburg waren er geen grote prestaties meer. Pas in de jaren '70 was er een overwinning te vieren, 2-0 tegen Turkije. Er waren grote nederlagen tegen Nederland (8-0) en Hongarije (8-1). In de jaren '80 werd het voor Luxemburg nog slechter. Van de veertig wedstrijden verloor Luxemburg er achtendertig, de andere twee waren gelijkspel.
In 1996 eindigde Luxemburg voor het eerst niet op de laatste plaats van zijn kwalificatiegroep. Malta werd laatste. Heel bijzonder was de 1-0 zege op Tsjechië dat later in de finale stond.
Een lange reeks van nederlagen volgde tot 2008 toen Luxemburg een WK kwalificatiewedstrijd tegen Zwitserland won met 2-1. Ook tegen Nederland wist Luxemburg zich in de laatste ontmoetingen enigszins staande te houden. Kleine verliezen met 1-0 zijn geen schande.[/p]
Terug naar bovenOnvergetelijke evenementen en geweldige deals, direct in je inbox.